ویژگیهای یک صندل نوزادی :

یک صندل نوزادی یا مناسب ویژگیهایی دارد. مثلا خیلی از والدین نمی دانند که صندل نوزاد هم میتواند طبی و یا غیر طبی باشد. حتی صندل نوزاد برای نوزادی که تازه راه رفتن را آموخته و کف پای کودک صاف می باشد نیز دارای استانداد های ویژه است ولی متاسفانه والدین به این مطلب هنگام خرید اهمیت نمی دهند.

 

ویژگیها

1. زیره صندل اجدار باشد

زیره صندل نوزادی باید آجدار و کاملا ضدسرخوردن باشد, برروی سنگ و سرامیک لیز نخورد. بسیاری از کودکان هنگامی که راه رفتن را یاد میگیرند, چند روز اول از راه رفتن لذت خاصی میبرند بنابر این صندلی برای آنها تهیه کنید که باعث زمین خوردن آنها بر اثر لیز خوردن نشود. امروزه در بعضی از صندلها زیره انها از موادی ساخته میشود که این مواد باعث بیشتر ضدن سطح استحکاک زیره صندل با سنگ و سرامیک میشود. برند هایی مثل برند ایپانما, برند زاکسی و برند کارتاگو محصولاتشان این ویژگی را دارند.

شما می توانید در قسمت صندل نوزادی این محصولات را ببینید.

 

نمونه ای از این نوع صندل نوزاد

صندل نوزادی زاکشی مدل 17251-90103صندل نوزادی کارتاگو مدل 11120-22960

برای دیدن تنوع رنگ و سایز هر صندل روی تصویر آن کلیک کنید

 

2. ارتفاع زیره صندل از سطح زمین | نرمی پاشنه صندل

ارتفاع پاشنه صندل نوزاد نسبت و پنجه آن باید بیشتر باشد. این مطلب باعث میشود فرزند خردسال شما که مهارت زیادی در راه رفتن ندارد, بتواند بهتر تعادل خودش را حفظ کند و از عقب به زمین نخورد. قسمت پاشنه صندل کاملا باید حالت ارتعاشی داشته باشد. درواقع وقتی با انگشتان دست آن را فشار میدهید باید انعطاف داشته و سریع به حالت اولیه باز گردد.

 

 

3. بند لاانگشتی صندل

بسیاری از والدین صندل های لاانگشتی را برای فرزندانشان مناسب نمی دانند. درحالی که امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت کفش و صندل , بقدری در فرمولاسیون مواد اولیه که در ساخت صندل بکار می رود تحقیق و بررسی میشود که در دیگر صنایع نمی شود. زیره صندل بارها و بارها قبل از تولید انبوه آزمایش و بررسی میشود. بندهای لاانگشتی به قدری نرم و راحت تولید می شود که پای کودکان را اذیت نکند. اگر چنین نبود این محصولات توان و اجازه فروش در کشورهای امریکا و اروپا را بدست نمی آوردند. 

اگر قصد خرید صندل لاانگشتی داشتید, صندلهای لاانگشتی نوزادی, قسمت لاانگشتی آن باید بسیار نرم و راحت باشد و بسیار با دوام و از جای خود خارج نشود.

 

4. رویه صندل نوزادی

رویه صندل یا تسمه روی پای آن معمولا به مرور زمان و بر اثر نور خورشید کیفیت خود را از دست می دهد و بند های روی پای صندل از جای خود خارج می شود. اگر هنگام تولید از مواد درجه یک استفاده شود این مشکل به وجود نمی آید. هنگام خرید رویه و بند های  صندل را از نظر کیفیت و دوام و محکمی بررسی کنید.

 

5. زیره صندل انعطاف پذیر باشد

زیره صندل کاملا انعطاف پذیر باشد, این وِیژگی باعث میشود هنگام راه رفتن, فشاری که به مهره های کمر و زانوی کودک شما وارد میشود را میگیرد. پای فرزند شما در داخل صندل کاملا احساس نرمی و راحتی خواهد داشت.

6.  بندهای کشی و یا چسبی

معمولا صندل های نوزادی برای اینکه صندل از پای کودک در نیاید, دارای یک بند کشی در پشت پا و یا یک بند چسبی است. صندل نوزادی که دارای بند کشی است باید دارای یک کش نرم از جنس الیاف طبیعی باشد تا هنگام راه رفتن صندل از پای فرزندتان جدا نشود و خود آن بند کشی باعث ناراحتی در پای فرزند شما نشود. اگر هم بند آن چسبی است, خود چسب آن را بررسی کنید تا زود از صندل جدا نشود و کیفیت خوبی داشته باشد.

 

خلاصه ای از ویژگیها:

  • نرم و راحت
  • زیره آجدار
  • کفه طبی
  • ضد آب
  • ضد سرخوردن برروی سنگ و سرامیک
  • دارای بند چسبی یا کشی

 

7. با یک تیر دو نشان را بزنید

شما می توانید صندلی برای فرزند خود انتخاب کنید که هم یک صندل خیابانی باشد و هم مناسب برای استفاده کنار دریا و یا استخر شنا باشد. با توجه به اینکه کودکان همیشه بازی کردن با آب را دوست دارند ما پیشنهاد میکنیم صندل نوزادی که میخرید کاملا ضد آب باشد تا نیاز به یک صندل استخری دیگر برای خریدن نباشد. صندلهای استخری نوزادی در هنگام تماس با آب استخر و یا دریا در وزن و رنگ آن تغییری پدیدار نمی شود و یا وزن آن بیشتر نمی شود.

مثل صندل های نوزادی تصویر زیر.

صندل نوزادی ایپانما مدل 25431-21529صندل نوزادی زاکسی مدل 17251-90063

برای دیدن تنوع رنگ و سایز هر صندل روی تصویر آن کلیک کنید

 

 حتما توجه داشته باشید که زیره صندل آجدار و کاملا ضدسرخوردن باشد, برروی سنگ و سرامیک لیز نخورد.

 

ویدیو ویژگی های صندل های نوزادی ایپانما:

 

 

ما در وبسایت Sandal.ir بهترین را به شما معرفی میکنیم.