فروشگاه Sandal.ir
فروشگاه آنلاین Sandal.ir فروشگاه تخصصی صندل و دمپایی

علت و درمان پا درد در بارداری + 9 روش پیشگیری و کاهش درد پا در حاملگی

علت و درمان پادرد در دوران بارداری + آموزش ویدیویی ماساژ پا بهترین راه برای درمان پا درد در بارداری و تورم پا در بارداری درمان تورم پا در بارداری و درد پا ماساژ

آنچه که در این مقاله میخوانید:

علت پادرد در بارداری

فعالیتهایی که باعث کاهش درد پا در بارداری می شود

عواملی که باعث افزایش درد پا در بارداری میشود

9 کاری که در بارداری نباید انجام داد

12 روش درمان پا درد در بارداری

بهترین راه درمان خانگی درد پا در بارداری و ورم پا در بارداری

آموزش ماساژ پا در بارداری

پادرد در دوران بارداری

درد پا در بارداری یکی از مشکلاتی است که مادران بسیاری در دوران بارداری خود با آن دست‌ و پنجه نرم می‌کنند. برخی از افراد پادرد در بارداری را همراه با ورم یا ادم در پاها تجربه می‌کنند و این موضوع حتی در سه‌ماهه دوم بارداری ممکن است تشدید شود. شاید پا درد در اوایل بارداری شما با درد در قسمت ستون مهره‌ها هم همراه باشد و زندگی و فعالیت‌هایتان را مختل کرده باشد و برای همین هم به دنبال علت و راه‌های درمان پادرد دربارداری باشید، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید!

 

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

در اکثر موارد شما در ناحیه عضلات پا + ساق پا گرفتگی همراه با درد احساس خواهید کرد که به خودی خود این دردها بعد از مدتی از بین می رود اما اگر این درد از بین نرفت و مدت زمان زیادی درد طول کشید و همراه با یکی از عوامل زیر بود (علایم پادرد دربارداری) حتما به پزشک مراجعه کنید تا شما را معاینه کند :

علائم پادرد در بارداری که باید به پزشک مراجعه کرد

 1. اگر درد ایجاد شده براثر فعالیت روزانه و یا ورزش روزانه نمی باشد
 2. اگر درد مدت زمان زیادی شما را درگیر میکند و خود به خود از بین نمی رود
 3. اگر دچار ضعف بدن و ضعف عضلات هستید و دچار گرفتگی عضلاتی زیادی میشوید.
 4. اگر در پا تورم و قرمزی و کبودی مشاهده می کنید

حتما به پزشک مراجعه کنید

درمان پادرد در بارداری
پادرد در دوران بارداری

نگاهی کوتاه به علت پا درد در بارداری

علت پا درد در بارداری چیست؟ پادرد در دوران بار داری میتوان گفت معمولا از 3 ماهگی آغاز میشود و دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد. از جمله این دلایل می توان موارد زیر را برای علت درد پا در بارداری نام برد.

معرفی محصول

علت ایجاد پا درد در بارداری :

 1. افزایش وزن:

یک علت پا درد شدید در بارداری, افزایش وزن خانم ها در زمان بارداری, فشار بر روی پا ها افزایش پیدا می کنند و پاها دچار خستگی و تورم می شود. این افزایش فشار ناشی از وزن بدن باعث چرخش پا بسمت داخل و همچنیم افزایش صافی کف پا میشود.

 1. انسداد جریان خون در پا ها:

با آغاز بارداری ( حاملگی) نحوه قرار گیری و آناتومی بدن تغییر می کند. یکی از این تغییرات, باعث میشود رحم به رگهای پا از قلب به پا ها خون رسانی میکنند فشار وارد کند و باعث انسداد گردش خون در پا ها میشود.

 1. رژیم غذایی نامناسب در بارداری

  دلیل پادرد در بارداری می تواند رژیم غذایی نامناسب باشد. مثل مصرف بیش از اندازه نمک و غذا های شور و چرب و یا کمبود کلسیم و منیزیم در غذای روزانه می تواند باعث درد و تورم در پا شود. در این موارد باید حتما با پزشک تغذیه مشورت کنید.

 1. تغییرات هورمنی در خانمها

  تغییرات هورمنی در دوران بارداری نیز می تواند باعث پا درد در حاملگی شود. مثلا هورمن پروژسترون که در دوران حاملگی افزایش پیدا می کند می تواند یکی از این عوامل باشد.

 1. خستگی بدن در بارداری

  خستگی بدن که ناشی از فعالیت بدنی در طول روز در بارداری می تواند باعث پا درد شود. اگر فعالیت شما در طول روز زیاد است حتما این فعالیت را کاهش دهید و بیشتر استراحت کنید.

 1. کم آبی بدن در دوران حاملگی

اگر شما در طول روز در زمان بارداری آب کم می نوشید دچار پا درد خواهید شد. خانمهای باردار باید در طول روز حداقل 8 تا 12 لیوان آب بنوشند. اگر ارار شما زرد رنگ است این نشانه کم آبی بدن شما است. اینقدر باید آب بنوشید تا ادرار شما سفید رنگ شود.

 1. گرفتگی عضلات پا

  هنگامی که شریانهای پا باریک می شوند باعث گرفتگی عضلات و ایجاد درد در پا می شود. که البته در بیشتر موارد با ورزش کردن بر طرف میشود. برای پیشگیری و کاهش پادرد در اوایل بارداری حتما در طول روز فعال باشید و تحرک به اندازه کافی داشته باشید و حرکات کششی انجام دهید.

 1. مصرف داروهای خاص

  بعضی از داروها می تواند باعث کاهش مواد معدنی مورد نیاز بدن میشود. مثل قرص های فشار خون که باعث از بین رفتن کلسیم و منیزیم در بدن میشود. و این کمبود کلسیم در بدن باعث پا درد می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید gwapodiatry.com را مطالعه کنید

.

در هنگام درد پا, در بارداری چه کارهایی می توان برای کاهش درد انجام داد؟

 1.  یک دستمال گرم و یا یک کیسه آب گرم در ناحیه که احساس در دارید قرار دهید و به آرامی آن ناحیه را ماساژ دهید. گرما معمولا باعث کاهش درد پا میشود.
 2. سعی کنید باستید و پاها را راست نگهدارید. چند بار انگشتان پا را خم راست کنید. در مرحله بعد زانو ها را چند بار خمو راست کنید. این کا رها را چندین بار انجام دهید تا باعث گردش خون در پا بشود.
 3. زمانی که احساس کردید درد کمتر شده. مقداری راه بروید تا خون گردش پیدا کند. گردش خون بیشتر باعث کاهش درد می شود.

عواملی که باعث افزایش پا درد در دوران بارداری می شود

چند عامل مهم باعث افزایش پا درد در دوران حاملگی میشود. این عوامل شامل:

هرچه سن بیشتر باشد امکان افزایش پا درد در زمان حاملگی افزایش پیدا می کند. معمولا خانمهای بالای 30 سال با پا درد بیشتری مواجه خواهند بود.

خانمهای بارداری که قبل از بارداری بیماری هایی مثل دیابت, مشکلاتی در کلیه و کبد و خانمهایی که بدنشان دچار کمبود آب می باشد و یا تعریق زیادی دارند امکان افزایش پا درد بیشتری نسبت به دیگران دارند.

در دوران بارداری تغییرات بسیاری در بدن شما اتفاق می‌افتد که هر کدام از آن‌ها به طور مستقیم یا غیرمستقیم می‌تواند به پادرد در دوران بارداری دامن بزنند. وقتی که در مدت بارداری جنین شما رشد می‌کند و وزن می‌گیرد، فشار مضاعفی به ستون مهره‌ ها و پاهای شما وارد خواهد آمد و حتی بعد از اینکه شکم شما بزرگ‌تر شد، مرکز ثقل بدنتان هم تغییر خواهد کرده و می‌تواند به دردپا در بارداری منجر شود.

تغییرات هورمونی می‌تواند باعث شود که عضلات گوناگون پاها شل شده و بر روی انحنا و قوس کف پا تأثیر داشته باشند. همان‌طور که میدانید صاف بودن قوس کف پا یکی از دلایلی است که در افراد مشکلاتی مانند درد پا را ایجاد می‌کند و این مسئله در بارداری تشدید خواهد شد. برای همین یکی از راه‌هایی که برای کاهش درد و درمان پادرد در بارداری توصیه می‌شود استفاده از کفش و دمپایی طبی زنانه است که در ادامه برای رفع پا درد در بارداری بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

اگر درد در کف پای شما بود امکان دارد این درد ناشی از بیماری خار پاشنه باشد. برای تشخیص این مطب مقاله خار پاشنه چیست را مطالعه کنید

درمان پادرد در دوران بارداری
گرفتگی عضلات

گرفتگی عضلات پا در دوران بارداری ( حاملگی )

گرفتگی عظلات یکی از شایع ترین دردهای دوران بارداری در خانمها می باشد. این انقباضات عضلانی دردناک معمولاً در پشت ساق پا رخ می‌دهد. گفته می‌شود که گرفتگی عضلات پا به دلیل کمبود کلسیم و مقدار بیش از حد فسفر ( که در نوشابه‌های گازدار و گوشت فراوری شده یافت می‌شود ) رخ می‌دهد. گرفتگی عضلات در شب‌ها یعنی زمانی که پاها خسته شده‌اند، بیشتر از دیگر مواقع می باشد.در ادامه علت پادرد شدید در بارداری را بررسی میکنیم. و راه درمان پادرد در حاملگی را بیان می کنیم.

ورم پا در دوران بار داری ( حاملگی )

ورم پا در بارداری پوشیدن کفش پاشنه بلند ( که توصیه می شود سعی کنید از این نوع کفشها در دوران حاملگی استفاده نکنید ) و یا چکمه‌های همیشگی را برایتان دشوار می کند. یکی از علت پا درد شدید در بارداری می تواند استفاده از کفش نامناسب باشد. در دوران بارداری، تغییر سایز کفش یک مادر باردار، یک امر کاملا طبیعی می باشد.

علاوه بر احتیاح بدن به مایعات، هورمون ریلاکسین که در سه ماهه سوم بارداری به منظور ریلکس کردن رباط‌های لگن برای زایمان، ترشح می‌شود، این هرمن باعث می شود رباطهای پا را صاف و کشیده شود.

خرید کوله پشتی بچه گانه


 9 کاری که هرگز نباید انجام داد تا درد پا در بارداری کاهش پیدا کنه

پیش‌تر اشاره کردیم که پادرد در دوران بارداری می‌تواند متأثر از عوامل گوناگونی باشد که در طی مدت بارداری به وجود می‌آیند و راه درمان این پادرد هم بستگی زیادی به برطرف‌شدن این دلایل دارد. عواملی مانند تغییرات هورمونی، افزایش وزن ناشی از بارداری، تغییر مرکز ثقل بدن و دلایلی ازاین‌دست با پایان بارداری و به‌دنیاآمدن نوزادتان برطرف خواهند شد و برای کاهش درد پا در بارداری می‌توانید نکات زیر را رعایت کنید:

 • تا حد امکان سعی کنید که از ایستادن به مدت طولانی و کار در منزل خودداری کنید.
 • پیاده‌روی و فعالیت‌های سبک مناسب برای بارداری را پشت‌گوش نیندازید!
 • رژیم غذایی سالم و مناسب برای کاهش ادم در پاها و سایر اندام‌ها را جدی بگیرید!
 • پاهای خود را با روغن‌های مجاز برای بارداری ماساژ دهید.
 • کفش‌های پاشنه ‌دار خود را با کفش‌های طبی و راحت جایگزین کنید.
 • در منزل پا برهنه راه نروید و سعی کنید تا حداقل یک جفت دمپایی طبی زنانه برای حفاظت از پاهای خود داشته باشید.
 • با کفی طبی کفش‌های خود را برای استفاده در دوران بارداری آماده کنید!
 • افزایش مصرف آب و آبمیوه در رژیم غذایی دوران بارداری.
 • افزایش مصرف میوه جات که باعث افزایش پتاسیم در بدن می شود.

انتخاب هوشمندانه کفش و دمپایی مناسب می‌تواند پادرد در دوران بارداری را به طور محسوسی کمتر کند. بهترین انتخاب برای بارداری، کفش، صندل و دمپایی طبی است.

دمپایی طبی زنانه برای کاهش پادرد در دوران بارداری

روشهای درمان پا درد در بارداری

12 روش موثر در درمان خانگی پا درد در بارداری

1. استفاده از دمپایی طبی زنانه برای کاهش پادرد در دوران بارداری

مهمترین دلیلی که استفاده از کفی طبی، کفش و صندل طبی در دوران بارداری توصیه می‌شود این است که این محصولات می‌توانند فشار وارد بر پاهای شما را که در بارداری بیشتر از قبل هم شده به نسبت مناسبی پخش کنند و در نهایت باعث شوند درد پا در بارداری شما به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند. عضلات کف و مچ پای شما احتمالاً به دلیل افزایش وزن و تغییرات هورمونی مستعد شل شدن هستند. شما می‌توانید با پوشیدن دمپایی طبی زنانه از عضلات خود حمایت کنید و درنهایت درد پاها در بارداری شما هم کاهش پیدا خواهد کرد.

یکی دیگر از مهم‌ترین دلایلی که مادران باردار را به یکی از طرف‌داران پروپاقرص صندل یا دمپایی طبی زنانه تبدیل کرده است، راحتی در پوشیدن و بیرون آوردن دمپایی‌های طبی نسبت به کفش‌هایی است که در دوران بارداری به‌سختی می‌توانید آن‌ها را بپوشید!

استفاده از دمپایی و صندل طبی زنانه می‌تواند از لیز خوردن شما جلوگیری کند و این موضوع به‌ویژه در ماه‌های آخر بارداری یک ویژگی بسیار مهم برای شما خواهد بود.

اگر با بنددار بودن صندل یا دمپایی طبی زنانه مشکلی ندارید می‌توانید در خارج از منزل هم از آن‌ها استفاده کنید و مزیت دیگری که دارند این است که هرقدر هم پاهای شما دچار ورم شوند، با تنظیم بندهای صندل یا دمپایی طبی خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

معرفی چند نمونه دمپایی طبی برای رفع درد پا در دوران بارداری

یکی از بهترین ابزارهایی که باعث کاهش درد پا می شود استفاده مداوم از دمپایی طبی اصولی است. دمپایی طبی که واقعا در آن اصول دمپایی طبی رعایت شده باشد نه آنکه فقط نام دمپایی طبی را یدک بکشد. به همین دلیل در اینجا چند مدل دمپایی طبی زنانه ارتوپدی که باعث درمان پادرد و کمر درد میشود را به شما معرفی میکنیم.

دمپایی طبی زنانه
دمپایی طبی زنانه
دمپایی طبی زنانه چرم
دمپایی طبی زنانه

برای دیدن مدلهای بیشتر و دیدن قیمت محصولات وارد لینک زیر شوید

2. حمام آب گرم قبل از خواب بصورت مداوم

3. کشیدن پا و مفاصل پا بصورت مدارم در طول شبانه روز

4. استفاده از جوراب های مخصوص واریس

اگر پای شما تورم زیادی دارد استفاده از جوراب واریس برای کاهش ورم پا در بارداری موتنه موثر باشه.

5. نوشیدن آب آشامیدنی به مقدار زیاد در طول روز

6. بالا قرار دادن پاها هنگامی که پاها متورم هستند

7. زمانی که می نشینید متکایی زیر پا قرار دهید تا پا ها بالا قرار بگیرند.

8. در طول روز در منزل ورزش کنید. هرچه بیشتر نرمش کنید خون بیشتر در بدن جریان پیدا می کند.

9. از خوردن غذاهای شور و چرب جددا خودداری کنید. به رژیم غذایی خود اهمیت بدهید

10. هنگام تورم پا ها از کیسه یخ استفاده کنید.

11. استفاده مداوم از کفش طبی زنانه در خارج از منزل

12. ماساژ پا و کف پا در طول روز و قبل از خواب بسیار موثر است

ماساژ پا خانمهای باردار یک روش درمانی بسیار موثر در کاهش درد و ورم پا در دوران بارداری است

بهترین روش درمان خانگی پا درد در بارداری

در ماه های پایانی دوران بارداری بویژه در 3 ماه آخر یکی از روشهای موثر کاهش درد و ورم پا در خانمهای بار دار ماساژ پا و کف پا است (  اگر دچار بیماری قند در دوران حاملگی هستید قبل از این کار بهتر است با دکترتان مشورت کنید ). خانمهای باردار می توانند از همسرشان بخواهند در منزل اینکار را انجام دهند. با دقت به ویدیو زیر نگاه کنید و حتما تکنیکها و نکات گفته شده در این ویدیو را مدنظر داشته باشند. در این ویدیو یاد میگیرید چگونه پای خامهای باردار را ماساژ دهید. ماساژ پا باعث کاهش ورم و کاهش درد پا در دوران بار داری میشود بویژه در ماه های پایانی دوران حاملگی.

ویدیوی آموزش ماساژ پا در بارداری

بهترین راه درمان ورم پا در بارداری و درمان درد پا در حاملگی

برای رفع پا درد در بار داری می توانید از همسر خود بخواهید بعد از دیدن این ویدیو و یادگیری آن هر شب قبل از خواب این ماساژ را انجام دهد. بسیار موثر و تاثییر گزار است. ماساژ پا و کف پا یک درمان پا درد بارداری است.

اگر دچار ورم پا شدیدی هستید می تونید مقالات بیشتری را مثل مقاله utswmed.org را مطالعه و روشهای درمانی بیشتری را بررسی کنید.

سخن پایانی

در این مقاله گفتیم که پادرد در دوران بارداری یک عارضه شایع است و اگر شما هم باردار هستید راه‌های ساده و متنوعی را می‌توانید برای کاهش دردپا در بارداری امتحان کنید. درصورتی‌که قصد دارید برای پیشگیری و درمان دردپا در بارداری از کفش، صندل یا دمپایی طبی زنانه استفاده کنید بهتر است تا خرید اینترنتی را تجربه کنید و تنها با چند کلیک کفش یا دمپایی طبی مورد نظرتان را خریداری کرده و درد پای خود را با خرید حضوری تشدید نکنید

معرفی محصول


پاسخ به چند سوال:

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”اصلی ترین علت پادرد در خانم های باردار چیست؟” answer-0=”در دوران بارداری تغییرات بسیاری در بدن شما اتفاق می‌افتد که هر کدام از آن‌ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم می‌تواند به علت پا درد در دوران بارداری دامن بزنند. وقتی که در مدت بارداری جنین شما رشد می‌کند و وزن می‌گیرد، فشار مضاعفی به ستون مهره‌ ها و پاهای شما وارد خواهد آمد و حتی بعد از اینکه شکم شما بزرگ‌تر شد، مرکز ثقل بدنتان هم تغییر خواهد کرد و می‌تواند به دردپا در بارداری منجر شود. دومین علت پادرد در بارداری می تواند کم بود آب بدن باشد و یا بیماری هایی مثل دیابت نیز باعث پا درد در بارداری می شود” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”بهترین راه درمان خانگی و کاهش پا درد در دوران حاملگی چیست؟” answer-1=”برای کاهش تورم پا و درد پا در بارداری راه های متفاوتی است. بهترین راه درمان خانگی را می تون چند مورد زیر نام برد. استفاده مداوم از دمپایی روفرشی طبی زنانه در طول روز و استفاده از کفش طبی و صندل طبی مناسب در بیرون از منزل در درمان و رفع دردپا موثر است. بیشتر نوشیدن آب در طول روز و انجام ورزش هایی که باعث گردش خون بیشتر در پاها می شود و آخرین مورد روزی دوبار ماساژ مخصوص پا است که در کاهش درد و ورم ما بسیار موثر است.شما ویدیوی آموزش آن را در مقاله می تونید مشاهده کنید.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

18 نظرات
 1. مژگان می گوید

  اصلیترین دلیل پا درد در بارداری چیست و آیا راه درمان دارویی هم داره؟

  1. sandal.ir می گوید

   ورم پا در بارداری و پا درد درد بارداری دلایل گوناگونی دارد. ولی دو دلیل اصلی آن افزایش وزن و دومی تقضیه نا مناسب در دوران بارداری می تواند باشد مثلا مصرف نمک. راه درمان دارویی هم دارد ولی هرچه در این دوران دارو مصرف نکنید برای کودک دلبندتان بهتر است. برای معرفی دارو بهتر است به دکتر خودتان مراجعه کنید و اصلا بدون نظر دکترتان دارو مصرف نکنید.

 2. روکسانا می گوید

  در طول دوران حاملگی پام بشدت ورم کرده بطوری که سایز پام از 37 به 38.5 تغییر کرده. علت پادرد در بارداری من می تونه تغییر آناتومی کف پام باشه؟ یعنی طول اسکلت کف پام تغییر کرده؟ بعد از دوران حاملگی م باز برمیگرده به حالت اولیه؟؟

  1. sandal.ir می گوید

   تغییر سایز پا در دوران بارداری یک امر طبیعی است آنهم به دلیل تورم پا و افزایش وزن است. ویدیوی ماساژ پا را در مقاله ببینید بسیار در کاهش این تورم ها موثر است بشرطی که مداوم باشه و معمولا این تغییر سایز پا بعد از زایمان از بین میره ولی در بعضی از موارد هم داریم که سایز پا به سایز قبل از دوران بارداری برنمی گرده. ولی این از نظر سلامتی برای شما جای نگرانی نداره. فقط باعث میشه شما مجبور باشید دوباره کفش بخرید.

 3. مونا می گوید

  علت پا درد در بارداری در موقع خواب چیست؟

  1. sandal.ir می گوید

   گاهی در بارداری درد پا در پشت ساق پا و در عضلات به شکل انقباض دردناک و شدید اتفاق می افتد. این درد نشان می دهد که بدن کمبود منیزیم دارد. راه درمان این درد, مصرف قرص منیزیم به تنهایی یا ترکیب آن با مواد دیگر به خصوص کلسیم و روی است ولی اگر این درد پا در مفاصل، مچ پا و زانو باشد مربوط به تورم مفاصل و احیانا اضافه وزن در دوران بارداری است که بیشتر با گرم کردن پا و زانو و استفاده از پماد سالیسیلات دار و استفاده از دمپایی طبی زنانه در طول روز حتی درخانه, درمان پیدا می کند.

 4. علی رضا می گوید

  خانم من در دوران بارداریش تورم پا و درد زیادی درره. بهترین راه درمان درد پا در بارداری از نظر شما چیست؟

  1. sandal.ir می گوید

   اگر در پا تورم زیادی دارند حتما ویدیو آموزش ماساژ پا ویژه خانمهای باردار را کامل و با دقت ببینید و تمامی مراحل انجام ماساژ را دو بار در طول روز انجام بدیدو حتما در طول روز هنگام راه رفتن از دمپایی طبی زنانه در منزل و خارج از منزل استفاده کنند. این دو کار بسیار در کاهش درد و تورم پا موثر است.

 5. ملودی می گوید

  علت پا درد در بارداری موقع خواب از چیست؟ و برای درمان پا درد در بارداری چه باید کرد؟

  1. sandal.ir می گوید

   علل گوناگونی می تونه داشته باشه ولی مهمترین دلیل آن در دوران حاملگی می تواند کمبود منیزیم در بدن باشد. و راه درمان آن البته با مشورت دکتر خودتان, استفاده از قرص منیزیم به همراه کلسیم است.

 6. سوسن می گوید

  من ماه 6 بارداری هستم و پام بشدت ورم کرده است و سایز پام یک سایز بزرگتر شده و کفش های قبلیم تو پام نمیره. برای پا درد در بارداری چه کنیم؟ پا درد در دوران بارداری نشانه چیست؟

  1. sandal.ir می گوید

   علت پادردی که دارید بیشتر بخاطر تورم و ورم شدید پا می تونه باشه. برای دادن پاسخ دقیق باید توسط دکتر معاینه بشید. ولی شما باید حتما رژیم غذایی که دارید را باز با نظر پزشکتان تغییر دهید و مواد غذایی مثل نمک و مواد غذایی پر جرب را از غذاتون کم کنید و مواد غذایی کلسیم دار مثل شیر بیشتر مصرف کنید. حتما با یک پزشک تغذیعه مشورت کنید.

 7. مژ گان می گوید

  پا درد در حاملگی نشانه چیست و برای تسکین درد پا در بارداری چه باید کرد؟ آیا با توجه به حاملگی میشود دارو مصرف کرد؟؟

  1. sandal.ir می گوید

   پا درد در حاملگی به عوامل زیادی می تونه بستگی داشته باشد از جمله افزایش وزن, کم تحرکی, تورم پاها, مصرف بی رویه نمک و چربی و کم بود آب در بدن. برای تسکین درد می تونید در طول روز از دمپایی طبی زنانه استفاده کرد و ماساژ مداوم پا که باعث افزایش گردش خون در پا می شود این دو عامل بسیار تاثیر گذارند. نحوه ماساژ هم در مقاله ویدیوش قرار گرفته و برای مصرف دارو هم حتما باید با پزشکتان مشورت کنید. خود سرانه دارو مصرف نکنید.

 8. نیکا می گوید

  پا درد و استخوان درد در بارداری نشانه چیست؟

  1. sandal.ir می گوید

   برای تشخیص و درمان استخوان درد در بارداری باید ابتدا بیمار توسط پزشک متخصص معاینه بشه. چون استخوان درد عوامل متعددی داره. باید بررسی بشه که آیا این استخوان درد ناشی از یک بیماری استخوانی است یا مربوط به شرایط بارداری؟ اگر مربوط به شرایط حاملگی باشد این درد طبیعی است و با پایان بارداری درد ازبین خواهد رفت و برای کاهش درد پا در حاملگی می تونید از روشهای درمان خانگی پا درد در بارداری که در مقاله بالای صفحه کامل توضیح داده شده استفاده کنید که بسیار موثر است. درد پا در اوایل بارداری شایع است و استخوان درد دوران بارداری اساساً در ساق پا ، کمر و لگن اتفاق می افتد در اکثر مواقع دلیل اصلی ایجاد آن افزایش وزن خانمها و تغییرات هورمونی است.

 9. عمادی می گوید

  علت پا درد در بارداری موقع خواب از چی میتونه باشه؟ پا درد در بارداری نشانه چیست؟ و راه درمان یا بهبود آن چیست؟

  1. sandal.ir می گوید

   درد در پا معمولا در ناحیه پشت ساق پا و یا در قسمت عضلات پا به شکل انقباض دردناک و شدید معمولا اتفاق می افتد و در اکثر موارد مربوط به کمبود منیزیم در بدن می باشد که با مصرف قرص منیزیم به تنهایی درمان میشود و معمولا قرص منیزیم یا ترکیب با مواد دیگر به خصوص کلسیم و روی در داروخانه ها یافت خواهد شد.
   ولی اگر درد شما در مفاصل، مچ پا و زانو باشد مربوط به تورم مفاصل و احیانا اضافه وزن در دوران بارداری است. این درد بیشتر با گرم کردن و ماساژ پا با پماد سالیسیلات دار و استراحت بهبود و کاهش خواهد پیدا خواهد کرد. برای اینکه دچار این درد نشوید حتما در طول روز از دمپایی های طبی زنانه که ارتوپدی باشند استفاده کنید.
   برای دیدن این نوع محصولات وارد لینک ( خرید دمپایی طبی زنانه ) شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.