فروشگاه Sandal.ir
فروشگاه آنلاین Sandal.ir فروشگاه تخصصی صندل

تاریخ دقیق روز ولنتاین کی هست ❤️️ ولنتاین ۱۴۰۱ کی هست؟ + تاریخچه پیدایش ولنتاین ❤️️

تاریخ ولنتاین 1401 کی هست؟

6,180

 

تاریخ روز ولنتاین ۱۴۰۱

روز سه شنبه 25 بهمن ماه سال 1401

تاریخ میلادی ولنتاین روز 14 فوریه سال 2023

.

در این مقاله خواهید دانست روز ولنتاین 1401 کی است

تاریخ ولنتاین سال 1401 (2023 میلادی) :

اگر از خودت می پرسی تاریخ ولنتاین ۱۴۰۱ کی هست؟ باید گفت امسال روز ولنتاین در ایران و دیگر کشورهای جهان روز سه شنبه 25 بهمن ماه سال 1401 و مصادف با 14 فوریه 2023 می باشد. پس تا دیر نشده از الان بفکر این روز باش چون برای طرف مقابلت روز مهمیه. فراموش کردن این روز می تونه طرف مقابلتو دل آزرده کنه.

 

اگر برای خرید کادو ولنتاین دچار تردید شدی و نمی دونی چی بخری حتما مقاله ( ولنتاین چی بخرم ) را مطالعه کن و فراموش نکن که ولنتاین چه روزی است.

اگر دوست داری بدونی این روز ولنتاین چگونه تاریخ ساز شده و تاریخچه ولنتاین چیست؟ حتما پاراگراف بعدی را مطالعه کن.

روز ولنتاین کی هست
تاریخ ولنتاین کی هست

تاریخچه پیدایش ولنتاین

افسانه ولنتاین و داستان شروع سالروز ولنتاین!

در افسانه ها آمده که در روم باستان, در زمان پادشاهی کلودیوس دوم , پادشاه دستور داده بود که سربازانش حق ازدواج با هیچ دختری را ندارند, او عقیده داشت که سربازانی که مجرد هستند و همسر یا فرزندی ندارند در جنگ بهتر میجنگند. اما بعضی از این سرباز ها که عاشق می شدند از این دستور سرپیچی میکردند. در آن زمان کشیشی به نام والنتین یا والنتیوس بوده که این حکم را نا عادلانه می دانست. به همین دلیل والنتین مخفیانه این عشاق جوان را به عقد هم در می آورد. 

بعد از مدتی پادشاه پی به این راز می برد از این رو حکم اعدام والنتین را صادر میکند. والنتین در روز 14 فوریه اعدام میشود. از آن تاریخ به بعد آن روز را, { روز ولنتاین ( Valentine Day ) می نامند و هر سال به یاد والنتین عاشق جشن میگیرند تا یاد او را گرامی بدارند.

اگر برای خرید کادو ولنتاین دچار تردید شدی و نمی دونی چی بخری حتما مقاله 60 ایده کادو ولنتاین رو کادو  را مطالعه کن

باز برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاریخچه ولنتاین History of Valentine’s Day را مطالعه کنید.

روز سپندارمذگان ( روز عشق ایرانی ) با روز ولنتاین فرق دارد؟

پاسخ: بله هم از نظر تاریخ و زمان تفاوت دارد و هم از نظر مناسبتی و فرهنگی. ولنتاین 25 بهمن است ولی روز سپندارمزگان 29 بهمن ماه را در ایران جشن میگیرند. (البته بعضی ها روز 5 اسفند روز سپندار مذگان یا روز عشق ایرانی می دانند).

 

————-

برای کادو روز ولنتاین می تونی یک سری به این فروشگاه زیر بزنی و از محصلات آن + تخفیفهای ویژه استفاده کنید.

پاسخ به سوالات متداول:

سوال: روز ولنتاین 1401 کی هست؟

پاسخ: تاریخ ولنتاین1401 روز سه شنبه 25 بهمن ماه مصادف با روز 14 فوریه سال 2023. در واقع هرسال 14 فوریه روز ولنتاین نامیده شده.

روز ولنتاین 1401 کی هست؟

تاریخ دقیق ولنتاین 1401 روز سه شنبه 25 بهمن ماه مصادف با روز 14 فوریه سال 2023. در واقع هر سال 14 فوریه روز ولنتاین نامیده شده.

روز ولنتاین 1401 چند شنبه است؟

سه شنبه 25 بهمن سال 1401 تاریخ ولنتاین ۱۴۰۱ است.

روز سپندارمذگان ( روز عشق ایرانی ) با روز ولنتاین فرق دارد؟

بله هم از نظر تاریخ و زمان تفاوت دارد و هم از نظر مناسبتی و فرهنگی. ولنتاین 25 بهمن است ولی روز سپندارمزگان 29 بهمن ماه را در ایران جشن میگیرند. (البته بعضی ها روز 5 اسفند روز سپندار مذگان یا روز عشق ایرانی می دانند).

80%
عالیه

نظرات سازنده باعث پیشرفت ماست

نظر شما چه مثبت و چه منفی باعث پیشرفت ماست. پس لطفا نظر بدید.

 • Design
10 نظرات
 1. علی می گوید

  روز ولنتاین 2022 کی هست؟ ولنتاین کی هست؟ ولنتاین چه روزی است؟

  1. sandal.ir می گوید

   دوست گرامی تاریخ ولنتاین 2022 در واقع 14 فوریه 2022 بوده که میشه روز ولنتاین 1400 و در واقع این تاریخ گذشته است. ولنتاین 1401 میشه 14 فوریه 2023 یا به ابارتی 25 بهمن 1401.
   امیدوارم این مطلب را درک کرده باشید.

 2. ژیان می گوید

  چرا مردم اینقدر دنبال روز ولنتاین تاریخ ولنتاین امسال 1401 یا زمان ولنتاین 1401 هستند؟ و چرا اینقدر می پرسند ولنتاین 1401 چند شنبه است؟ یا روز ولنتاین چه روزی است؟ گویا اصلا خیلی ها نمی دونند این روز چه روزی است و اصلا در ایران این روز برگذار میشه؟

  1. sandal.ir می گوید

   شاید به این دلیل که این رسم ایرانیان نبوده ولی جوانان امروزی روز ولنتاین برایشان اهمیت زیادی پیدا کرده. پس برای جوانان عاشق زندگی تاریخ ولنتاین, زمان ولنتاین, روزولنتاین و هر آنچه که به آن ربط دارد اهمیت پیدا کرده. اگر نتایج سرچ گوگل را بررسی کنید می بینید در ماه بهمن سرچ و جستجور مردم برای دانستن تاریخ دقیق روز ولنتاین چقدر زیاد می شود این نشانه اهمیت مردم به این روز است. جستجوهایی همچون ولنتاین سال ۱۴۰۰ , ولنتاین ۱۴۰۱ چه روزی است و ولنتاین چه روزی است ۱۴۰۱ و ولنتاین ۱۴۰۱ کی است.
   اینها سوالاتی است که مردم به دنبال آن هستند و ما پاسخ دادیم.

 3. مارال می گوید

  بنظر شما ولنتاین در سال 1401 مثل ولنتاین 1400 برگذار میشه انهم با وجود این شرایط ؟

  1. sandal.ir می گوید

   بله مردم ایران همیشه در بدترین شرایط نشان دادند که عاشق زندگی هستند. حتی اگر شرایط اقتصادی و یا هر شرایط دیگری که باشد بازم روز ولنتاین را جشن خواهند گرفت. عشق که فقط یک شکل و … نداره که. عشق به همسر و عشق به فرزند و 1000 نوع دیگر از عشق هست که میشه بخاطر آن جشن گرفت. مردم امسال به یاد عزیزان از دسترفتشون روز ولنتاین1401 را جشن میگیرند. ولنتاین در سال 1401 بسیار مهمتر خواهد بود.

 4. مرادی می گوید

  ولنتاین چه روزیه, ولنتاین ۱۴۰۱ چه روزیه ؟ با توجه به شرایط کشور آیا مردم روز ولنتاین را جشن می گیرند؟

 5. sandal.ir می گوید

  dfgdfgdfgdfgdfgdfg

 6. محسنی می گوید

  ولنتاین کی است؟ تاریخ ولنتاین امسال مثل سالهای قبل است؟

  1. sandal.ir می گوید

   25 بهمن سال 1401 روز ولنتاین است ولی اینکه روز ولنتاین کی هست ۱۴۰۱ و آیا ولنتاین امسال برگذار میشود یا خیر باید صبر کرد و دید مردم در تاریخ ولنتاين ١٤٠١ با توجه به شرایط و …چه تصمیمی میگیرند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.