فروشگاه Sandal.ir
فروشگاه آنلاین Sandal.ir فروشگاه تخصصی صندل و دمپایی

راز و رمز اینکه چرا پا قلب دوم می نامند را میدانید؟

چرا پا قلب دوم است : حال راز موجود در پا که قلب دوم می نامند در این است که در عضلات پشت پا دریچه ای قرار دارد که این عمل را انجام میدهد و باعث بازگشت راحتتر خون از پا به سمت بالا یعنی قلب میشود

آنچه که در این مقاله می خوانید:

چرا پا قلب دوم است

ویدیو آموزشی که چرا پا قلب دوم است

بهترین راه مراقبت از پا

حتما این جمله را که پا قلب دوم ما است را شنیده اید. همانطور که همه ما می دانیم قلب مسئولیت پمپاژ خون به تمام نقاط بدن را دارد از نوک سر گرفته تا نوک انگشتان دست و پا این خون در جریان است و این جریان مداوم خون رسانی به تمام نقاط بدن است که باعث رسیدن اکسیژن به سلولها میشود.

 تحقیق در مورد پای انسان نشان داده وقتی خون به پا میرسد با توجه به اینکه بدن در بیشترین حالت خود ایستاده است مجدد از کف پا باید به قلب بازگردد, و این عمل با توجه به فشار جاذبه زمین آسان نیست, مثل پمپاژ مجدد قلب می باشد.


چرا پا را قلب دوم می نامند؟

چرا پا قلب دوم است 

حال راز موجود در پا که قلب دوم می نامند در این است که در عضلات پشت پا دریچه ای قرار دارد که مانع باز گشت خون به سمت پایین در پا می شود و با منقبض و مثبت شدن ماهیچه های پا باعث پمپاژ مجدد خون در پا می شود تا خون به قلب بازگردد. کل این فرایند مثل پمپاژ قلب می باشد و مانع از بازگشت خون به سمت پایین در رگها می شود. مثل آنچه که در تصویر زیر می بینید.

 

پا قلب دوم انسان
چرا پا قلب دوم انسان است؟ در این تصویر می توان فهمید چرا پا قلب دوم انسان می نامند

 پاسخ به سوال که قلب دوم انسان کجاست؟

 در واقع در عضلات پشت پا دریچه ای قرار دارد که کمک می کنند خون به سمت قلب جریان داشته باشد و مانع از باز گشت خون به سمت پایین می شود. این عمل را که مثل پمپاژ قلب است باعث می شود به پا قلب دوم انسان بگویند. برای درک بهتر این مطلب ویدیو زیر را تا انتها ببنید.

ویدیو آموزشی: آنچه باعث میشود پا را قلب دوم نامید؟

در پا چه اتفاقی می افتد که باعث میشود پا را قلب دوم بنامند؟

در این ویدیو 2 دقیقه ای کامل توضیح داده شده پس حتما آن را ببینید. برای درک بهتر این مطلب که چرا پاقلب دوم می نامند حتما این ویدیو را تا انتها ببینید و نظرتان را در انتهای مقاله با ما درمیان بگذارید.

ویدیو چرا پا قلب دوم است

 

 

از این رو پا از اهمیت زیادی برخوردار است و هرچه سن افراد بالاتر میرود این امر از اهمیت بیشتری برخوردار میشود و بسیاری از بیماری ها مثل بیماری های قلبی , دیابت, واریس, کمر درد ها و زانو دردها و … اکثرا در پا نمایان میشوند.

 

پا قلب دوم

قلب دوم سیستمی از ماهیچه‌ها، وریدها و دریچه‌ های ساق پا و خود پا است که با هم کار می‌کنند تا خون بدون اکسیژن را به سمت قلب و ریه‌ ها برگردانند. دریچه های ورید مانند دریچه هایی عمل می کنند که با هر انقباض عضلانی باز و بسته می شوند تا از برگشت خون جلوگیری کنند.

وقتی دریچه‌ها معیوب یا ضعیف می‌شوند، قلب دوم می‌تواند غرق شود، خون در سیاه رگ‌ها جمع می‌شود و رگ‌های واریسی، رگ‌های عنکبوتی و نارسایی مزمن وریدی (CVI) ایجاد می‌شوند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر ( The Circulatory System and the Second Heart ) مطالعه کنید

 

حقایق باور نکردنی از رگ های وریدی بدن

– بدن تقریباً 60.000 مایل رگ خونی دارد.
– قلب تقریباً 100.000 بار در روز می زند و 2.250 گالن خون را فشار می دهد.
– هر فرد به طور متوسط ​​تقریباً 9.000 قدم در روز برمی دارد.
– سیستم وریدی 70 درصد خون ما را در هر لحظه نگه می دارد

حال می دانیم چرا پاقلب دوم انسان است ولی باید همیشه بیاد داشته باشید این قلب دوم انسان نیاز به مراقبت دارد. 

بهترین راه مراقبت از قلب دوم چیست؟

سه عامل اساسی می تواند در سلامتی پا بسیار موثر و تاثییر گذار باشد

 1. ورزش بصورت مداوم
 2. پیاده روی بصورت مداوم
 3. استفاده از دمپای و کفش طبی در تمام مدت زمانی که سرپا هستید

 

بیشترین آسیب به قلب دوم هنگام راه رفتنهای طولانی مدت ایحاد میشود. افراد برای محافظت و مراقبت از پاهای خود بهترین راهکار این است که فشاری که در طول روز هنگام راه رفتن های طولانی مدت ایجاد میشود را به شدت کاهش داد. این کار ممکن نیست مگر با استفاده از یک دمپایی طبی مناسب.

دمپایی روفرشی طبی انتخاب افرادی است که این حقیقت را پذیرفته ­اند: « پاقلب دوم است ». این قلب دوم در فشار، از تپش می­ افتد و این فشار می تواند از سوی یک روفرشی مردانه یا روفرشی زنانه  نامناسب و غیر طبی وارد شود. مطمعناً یک روفرشی مناسب می تواند بسیاری از مشکلاتی که  افراد در طولانی مدت در زنگی با آن مواجه میشوند را به شدت کاهش دهد.

مشکلاتی از قبیل زانو درد, کمر درد, درد کف پا. در خانم های خانه دار این مشکلات و درد ها بسیار شایع است. تحقیقات محققان نشان میدهد عامل اصلی بسیاری از کمر دردها و زانو دردها ایستادن سرپا بیش از اندازه و مداوم است. افرادی که شغلهایی دارند که مدت زمان زیادی سرپا هستند مثل خانمهای خانه دار یا نانوایان و آرایشگرها وقتی افراد پا به سن می گذارند این دردها شایع تر و بیشتر میشود. در حالی که با استفاده از یک روفرشی طبی و یا صندل طبیکه متخصصین، با­توجه به نیازهای افراد، آن­ها را طراحی و ارائه کرده ­اند می شود این دردها را بشدت کاهش داد.

مدهای جهانی در حال چرخش و دگرگونی هستند بر اساس نیاز افراد. امروزه افراد بیشتر به سلامتی خود اهمیت میدهند برای همین, صندل ها و روفرشی پاشنه دار و صندل لژدار، رفته رفته در حال کمرنگ شدن هستند و جای خود را به روفرشی طبی و روفرشی راحتی می دهند. حتی نظرسنجی­ ها نیز این ادعا را ثابت کرده­ اند که مردم امروزه اقبال بیشتری نسب به دمپایی روفرشی­ طبی از خود نشان می­دهند.

برای محافظت از پا همیشه بهترین را انتخاب کنید: دمپایی طبی زنانه و دمپایی طبی مردانه

معرفی چند مدل دمپایی طبی زنانه, برای محافظت از پا قلب دوم

ما از بین هزاران دمپایی طبی که در بازار وجود دارد به در نظر گرفتن موارد مهمی همچون جنس رویه دمپایی و جنس زیره دمپایی, کیفیت متریال به کار رفته در محصول و دوام محصول, با کیفیت ترین محصولات را در زیر به شما معرفی میکنیم. همه محصولات زیر دارای ویژگیهایی زیر می باشند

 1. کفی چرم طبیعی: مناسب برای واریس با قابلیت جذب باکتری و عرق پا و ضد حساسیت
 2. فوم آلمانی مخصوص : جهت جلوگیری از خستگی و لذت بخش بودن پیاده روی
 3. زیره طبی : طراحی زیره برگرفته از حالت یک پای سالم  باعث تقسیم مناسب وزن بدن در کف پا
 4. میکرولایت مخصوص : جهت جلوگیری از انتقال ضربه و فشاری که هنگام راه رفتن به زانو, لگن و ستون فقرات

متریال : 

 • رویه از چرم طبیعی
 • آستر و کف دمپایی از چرم طبیعی
 • زیره از 3 لایه تشکیل شده ( طبق استانداردهای طبی جهانی )
 • ارتفاع لژ دمپایی 4.5 سانت ( استاندارد جهانی برای دمپایی طبی )

برای دیدن قیمت و تنوع رنگ روی تصاویر کلیک کنید.

 

دمپایی طبی زنانه
دمپایی طبی زنانه مدلئ 08
دمپایی طبی زنانه
دمپایی طبی زنانه مدل 02
دمپایی طبی زنانه
دمپایی طبی زنانه مدل 023

 

برای دیدن مدل های بیشتر و تنوع رنگ محصولات جدید وارد لینک زیر شوید

معرفی چند مدل دمپایی طبی مردانه, محافظ قلب دوم آقایان

دمپایی طبی مردانه 11307
دمپایی طبی مردانه 11307
دمپایی طبی مردانه مدل 201
دمپایی طبی مردانه مدل 201

برای دیدن قیمت و تنوع رنگ روی تصاویر کلیک کنید.

 

در میان پاپوش­های خانگی، ترندی که این روزها طرفدارن بسیاری دارد، صندل روفرشی است. اما چگونه یک صندل طبی مناسب را انتخاب کنیم، صندل مردانه، زنانه و یا بچگانه، فرقی ندارد؛ صندلی که در کنار زیبایی و به ­روز بودن، سلامت پا را نیز به همراه داشته باشد. امروزه در فروشگاه های زیادی با این امر مواجه میشویم که فروشنده عنوان میکند که یک کفش طبی و یا یک صندل طبی می فروشد و آیا می توان به این گفته ها اطمینان کرد؟

 

پاسخ سوال خود را میتوانید در مقاله آیا می دانید صندل طبی مناسب چه ویژگیهایی دارد؟ پیدا کنید.

با سپاس

 

پرسش و پاسخ:

 

 وقتی خون به پا میرسد با توجه به اینکه بدن در بیشترین حالت خود ایستاده است مجدد از کف پا باید به قلب بازگردد, و این عمل با توجه به فشار جاذبه زمین بسیار دشوار است, مثل پمپاژ مجدد قلب می باشد. حال در عضلات پشت پا دریچه ای قرار دارد که این عمل را انجام میدهد و باعث بازگشت راحتتر خون از پا به سمت بالا یعنی قلب میشود . به همین دلیل پا را قلب دوم می نامند.

 

بهترین راه مراقبت از پا ورزش مداوم, پیاده روی و استفاده از دمپایی طبی یا کفش طبی در طول زمانی که سرپا هستید. می باشد.

 

خیر کف پا قلب دوم انسان نیست. پا قلب دوم ماست. این یک اشتباه نوشتاری است که متاسفانه رایج شده. پا قلب دوم شماست. برای پی بردن به تفاوت این دو مطلب حتما ویدیو داخل مقاله که در مورد قلب دوم است را کامل ببینید. دیدن ویدیو چرا پا قلب دوم است باعث درک کامل شما از این موضوع میشود. پس حتما ببینید.

 

80%
Awesome
 • Design
منبع forestfootandhealth.com heartspecialistsgroup.com
8 نظرات
 1. علی می گوید

  بسیار مطلب جالبی بود. خیلی ممنون از وقتی که برای تهیه و تنظیم این مقاله گذاشتید بویژه ویدیویی که درباره چرا پا قلب دوم انسان است بسیار جالب بود.

 2. موسوی می گوید

  من ویدیوی چرا پا قلب دوم انسان است را برای دخترم گذاشتم و زیر نویس آن را براش توضیح دادم بسیار جالب بود و قابل درک برای بچه من. ممنون

 3. احسان می گوید

  قلب دوم پا است یا کف پا ؟ من مقالات زیادی دیدم که کف پا را قلب دوم مینامند ولی شما در این مقاله پا را قلب دوم مینامید. این تفاوت برای چیست؟

  1. sandal.ir می گوید

   باید گفت کار قلب پمپاژ خون در رگهاست و در کف پا هیچگونه عمل پمپاژ خونی صورت نمیگیرد. این عمل تنها در ساق پا انچام میشود. پس اینکه کف پا قلب دوم است یک جمله کاملا غلطی است. برای درک بهتر این مطلب حتما ویدیو داخل مقاله را ببینید. تنها پا قلب دوم شماست.—

 4. مهسا امینی می گوید

  پای انسان قلب دوم است یا شما مقاله معتبر علمی و خارجی در این باره می تونید معرفی کنید؟

  1. sandal.ir می گوید

   بله این مطلب را فراموش نکنید که انسانها تنها یک قلب در بدن دارند و این که پا قلب دوم انسان نامیده می شود به دلیل عملی است که در پا و ماهیچه های پا رخ میدهد و باعث می شود خون به قلب باز گردد. حتما ویدیو داخل مقاله را کامل ببینید تا درک کنید و برای درک بهتر این مطلب باز مقاله انگلیسی به شما معرفی میکنم تا بهتر درک کنید.
   vedantu.com

 5. خدایار می گوید

  پا قلب دومه یعنی چی؟

  1. sandal.ir می گوید

   باز گشت خون از کف پا به سمت قلب با توجه به جاذبه زمین بسیار مشکل است. در رگهای پا دریچه هایی وجود دارد که مانع بازگشت خون به سمت پایین می شود. این دریچه بسیار مشابه دریچه ها و رگهای قلب عمل می کنند برای همین به پا قلب دوم انسان می گویند.در ویدیویی که در مقاله هست کامل تر و بهتر توضیح داده شده.حتما ببینید تا بهتر درک کنید دومین قلب انسان چیست و کجاست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.