فروشگاه Sandal.ir
فروشگاه آنلاین Sandal.ir فروشگاه تخصصی صندل

1+6 راه برای گشاد کردن کفش تنگ

چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم

0

فریز کردن کفش تنگ

گشاد کردن کفش تنگ شاید برای بسیاری از افراد و به خصوص مادران کار سختی باشد.  به همین دلیل بهتر است با راهکارهای آن آشنا شوید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن بدون آسیب رساندن به کفش و پای خود, کفش مورد نظر را گشاد کنید. زمانی که شما در فروشگاه، کفش امتحان می کنید شاید کفش کاملا اندازه باشد ، یا در برخی از شرایط شما نسبت به خرید آنلاین کفش اقدام می کنید و زمانی که کفش به دست شما می رسد، متاسفانه متوجه تنگ بودن آن می شوید، صد در صد راه رفتن با کفش تنگ بسیار ناراحت کننده و آزار دهنده است. به همین دلیل، ما در ادامه شما را با روش و راهکارهایی آشنا می کنیم تا بتوانید به راحتی نسبت به گشاد کردن کفش خود هرچه سریع تر اقدام کنید.

گشاد کردن کفش تنگ
گشاد کردن کفش تنگ از روزنامه استفاده کنید

1.    از روزنامه استفاده کنید

یکی از آسان ترین روش هایی که می توان برای گشاد کردن کفش تنگ انجام داد، این است که شما کفش مورد نظر را با مقداری روزنامه خیس، کاملاً پر کنید. البته ناگفته نماند که کفش مورد نظر در هنگامی که درون خود روزنامه جاساز کرده است، شکل غیر معمولی را به نمایش نباید بگذارد. شما با توجه به حفظ شکل اصلی کفش می توانید منتظر بمانید تا کفش و روزنامه کامل خشک شود و بعد از بیرون آوردن روزنامه، کفش مورد نظر خود را امتحان کنید. خصوصاً خانم های عزیز از این راهکار بسیار استقبال می کنند؛ چرا که کم هزینه، کم دردسر  و در سریع ترین زمان ممکن نتیجه می دهد.

گشاد کردن کفش با استفاده از قالب کفش
گشاد کردن کفش با استفاده از قالب کفش

2.    خرید قالب مناسب کفش

برای گشاد کردن کفش تنگ اگر عجله ندارید، توصیه ما این است که از قالب کفش مناسب استفاده کنید. امروز جنس های گوناگون قالب کفش با قیمت مناسب به فروش می رسند که شما می توانید به راحتی آن را تنظیم کرده و مورد استفاده قرار دهید.

متاسفانه برخی از خانم ها چندان صبور نیستند و شاید در ابتدا نتوانند آزار کفش تنگ را تحمل کنند. به همین دلیل، توصیه ما به این افراد این است که در هنگام خرید انواع کفش سعی کنند از اسپری و یا روغن مخصوص که برای گشاد کردن کفش تنگ وجود دارد، استفاده کنند که البته اسپری آب و یا روغن مخصوص کفش چرم، می توانند نیز به این افراد کمک کنند. و باعث نرم شدن کفش چرم می شود. البته شایان ذکر است که زدن روغن تنها برای کفش هایی تاثییر گذار است که از چرم طبیعی باشند. اگر راه تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی را نمی دانید حتما مقاله فرق چرم طبیعی و مصنوعی را حتما مطالعه کنید.

3.    کفش را فریز کنید

شاید باور نکنید اما یکی از روش های عالی برای گشاد کردن کفش تنگ این است که کاری کنید که کفش شما یخ بزند؛ چرا یکی از بهترین راهکارهای گشاد شدن آن قطعاً یخ زدن کفش است.

گشاد کردن کفش تنگ با استفاده آب و فریز کردن
گشاد کردن کفش تنگ با استفاده آب و فریز کردن

الف) پر کردن داخل کفش با یک کیسه زیپدار پر از آب

برای انجام این کار تنها یک عدد کیسه پلاستیکی را برای هر کدام از یک جفت کفش پر آب کنید. کیسه را داخل کفش قرار دهید، سپس آن ها را در فریزر جای دهید تا کاملاً یخ بزند. اطمینان حاصل کنید که کیسه محکم بسته شده باشد تا آب در داخل کفش نریزد، زیرا ممکن است به کفی کفشتان آسیب برساند. حتما اطمینان حاصل کنید که آب درون کیسه تمام قسمت های داخلی کفش را دربر گرفته باشد. اگر نگران پاره شدن کیسه هستید، به جای یک کیسه از 2 کیسه استفاده کنید و یکی را داخل دیگری قرار دهید. شما می توانید این روش را برای هر نوع کفشی امتحان کنید، اما ممکن است برای مدل های کفش رو باز، کفش چرم یا کفش اسپرت ورزشی بهتر عمل کند.

گشاد کردن کفش تنگ با استفاده آب و فریز کردن
گشاد کردن کفش تنگ با استفاده از یخ زدن کفش

ب) قرار دادن کفش تنگ در داخل فریزر

کفش ها را در سینی قرار دهید و سینی را در فریزر قرار دهید. کفش ها را چند ساعت یا یک شب در فریزر بگذارید. به کفش ها زمان کافی بدهید و مطمئن شوید که آب کاملاً جامد شده است. قرار دادن کفش‌هایتان روی سینی یا یک ورقه مقوایی، از تماس کف کفش‌ها با سطحی که ممکن است غذا با آن تماس پیدا کند، جلوگیری می‌کند. همچنین می توانید آنها را در یک کیسه بزرگ یا روی یک ورق یا کاغذ روغنی قرار دهید. با این حال، در صورت تمایل می توانید آنها را مستقیماً در فریزر قرار دهید. کفش ها را به مدت یک روز در فریزر نگهدارید.

ب) خارج کردن کفش از حالت یخ زدگی

بعد از گذشت یک روز می توانید آنها را از یخچال خارج کنید و آنها را در یک مکان گرم و خشک برای حدود 15-30 دقیقه یا ( تا زمانی که یخ شروع به آب شدن کند) بگذارید. سپس کیسه ها را به جلو و عقب بچرخانید تا بتوانید آن را از کفش بیرون بیاورید. بهتر است اجازه ندهید یخ تا آخر آب شود. اگر سوراخی در کیسه ها ایجاد شده باشد، ممکن است آب به داخل کفش نشت کند و به آن آسیب برساند.

زمانی که از فریزر در بیاورید متوجه خواهید شد که کفش تا چه اندازه گشاد شده است. اگر نسبت به گشاد شدن کفش به صورت ایده آل رضایت ندارید، بهتر است دوباره همین روند را ادامه دهید. بعد از ذوب شدن یخ شما با نتیجه دلخواه خود روبرو خواهید شد.

4.    از سیب زمینی غافل نشوید

شاید باور نکنید اما استفاده از سیب زمینی می تواند یک راهکار اساسی و مناسب برای گشاد کردن کفش تنگ باشد. این گونه است که شما باید پوسته سیب زمینی را گرفته و آن را درون کفش خود قرار داده و کاملا فشار دهید، به شکلی که کفش مورد نظر شما کاملا ورم کند.

سپس سیب زمینی را از درون کفش بیرون بیاورید، حال متوجه خواهید شد که کفش به راحتی گشاد شده و مهم تر از همه می توانید از مزیت دیگر سیب زمینی که رفع بوی بد کفش است، نیز در این شرایط بهره مند شوید و به قول معروف با یک تیر دو نشان بزنید.

گشاد کردن کفش تنگ با استفاده از سشوار
گشاد کردن کفش تنگ با استفاده از سشوار

5.    کفش را با سشوار حرارت دهید

حال که  در مورد یخ زدن کفش برای گشاد کردن آن صحبت کرده ایم، در مورد گرم کردن آن نیز چند جمله ای را بیان می‌کنیم، در ابتدا شما باید یک جفت جوراب ضخیم بپوشید و سپس به پوشیدن کفش بپردازید. سشوار خود را بردارید و با حرارت زیاد قسمت های سفت کفش را گرم کنید. در همین حالت که با حرارت سشوار کفش ها را  حرارت می دهید، بهتر است پای خود را نیز درون کفش خم و راست کنید و با عقب و جلو بردن انگشتان پا  به گشاد کردن کفش تنگ کمک کنید. گرم کردن نیز همانند انجماد می تواند یک روش کاربردی به حساب آید.

6.    کفش را خیس کنید

بسیاری از مادران احتمالاً به خاطر داشته باشند که در قدیم الایام برای گشاد کردن کفش تنگ کفش، آن را خیس می کردند. به گونه ای که می‌توانید زیر دوش حمام بروید و به جز کفش تمامی لباس های خود را خارج کنید.

اگر نمی‌دانید چگونه کفش چرم را گشاد کنیم باید بگوییم آبگرم می تواند کفش چرم را به راحت شل کند. شما بعد از اینکه از حمام خارج می شوید، چند ساعت کفش را از پای خود خارج نکنید، کفش همچنان که در حال خشک شدن است، می تواند عرض پای شما را به‌ خوبی ارزیابی کند. کفش چرم، نرمی و انعطاف خود را به این شکل به دست می آورد.

نکته مهم: بعد از خشک شدن کفش حتما به آن واکس یا روغن های مخصوص کفش بزنید تا کفش پوسته پوسته نشود.

7.    کفش را بخار دهید

بخار دادن به کفش یکی از روش‌های فوق العاده است که بسیاری از مادران با آن آشنایی کامل دارند. بخار دادن نیز به دقت مادران نیاز دارد. به این خاطر که کتری باید پر از آب روی گاز قرار بگیرد تا بجوشد. در این هنگام که کتری در حال جوشیدن است، کفش را روی بخار کتری نگه دارید تا در این حالت، 3 الی 5 دقیقه کفش به خوبی نرم شود و سپس دور کنید. سعی کنید از یک روزنامه خشک و یا حتی کاغذی کفش را پر کنید و سپس به خشک کردن آن بپردازید. این روش را لطفاً تنها مادران عزیز امتحان کنند؛ چرا که نوجوانان و یا حتی جوانان شاید با مشکل خاصی رو به رو شوند. در این روش هم پس از پایان کار حتما کفش را واکس بزنید تا آسیب نبیند.

راهنمای خرید کفش مناسب

درست است که ما در مورد گشاد کردن کفش تنگ با شما صحبت می کنیم، اما بهتر است در هنگام خرید کفش نیز دقت کنید. لطفاً در زمان خرید کفش سایز پای خود را به صورت کامل اندازه بگیرید. این امکان وجود دارد که دو پای شما یک سایز نباشند، به همین دلیل باید همیشه به اندازه گیری هردو پا بیندیشید.

در هنگام خرید آنلاین اگر سایز پای شما رند نیست، لطفاً با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید تا بتواند این مشکل را برطرف کند. همیشه نیمه دوم روز بهترین زمان برای کفش خریدن است، چرا که پا ورم کرده و سایز بزرگتری دارد. کفش هایی که بافت کشی دارند، همیشه بهترین گزینه به شمار می آیند. کفش های چرم اصل نسبت به کفش پلاستیکی و چرم تقلبی بسیار منعطف تر هستند.

نکات مهم گشاد کردن کفش تنگ

در مورد گشاد کردن کفش تنگ لطفاً چند نکته را به خاطر بسپارید. اولین اینکه از آب و حرارت اگر استفاده می کنید، کفش های چرمی را بعد از گشاد کردن به این روش، واکس بزنید تا بتواند نرمی خود را حفظ کند، اما اگر از جوراب برای گشاد کردن کفش استفاده می کنید، لطفاً از جوراب های قدیمی استفاده کنید.

به این دلیل که ممکن است به خاطر رطوبت و تماس با کفش جوراب شما رنگ پس دهد. به هیچ عنوان کفش هایی که پلاستیکی و پی وی سی هستند را روی حرارت قرار ندهید که باعث تولید گازهای سمی خواهد شد. برای گشاد کردن کفش پارچه ای نیز مراقب الیاف کفش باشید.

برای یادگیری دیگر روشهای تنگ کردن کفش landsend.com را مطالعه کنید

https://www.wikihow.com/Stretch-New-Shoes

سخن پایانی

ما در مورد روش های گشاد کردن کفش تنگ با شما صحبت کرده ایم؛ چرا که به هر حال بعد از خرید کفش شاید احساس تنگ بودن پا شما را آزار دهد و به هر دلیلی اندازه نباشد و به همین خاطر، نمی توان مجدداً خرید کنید. توصیه ما این است که سعی کنید تا حد امکان در هنگام خرید کفش دقت بیشتری داشته باشید و زمانی که به گشاد کردن کفش فکر می کنید، از روش های گفته شده استفاده کنید؛ چرا که لازم نیست مجدداً خرید کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.