تاریخ  بلک فرایدی ۱۴۰۲ کی هست؟

بلک فرایدی چه روزی است؟

تاریخ دقیق بلک فرایدی 1402 جمعه 3 آذر 1402 است

مصادف با جمعه 24 نوامبر 2023

جمعه 10 جمادی الاول 1445

 

 

دمپایی مردانهدمپایی زنانه

 

چرا به این روز جمعه سیاه می گویند؟

جمعه سیاه نامی غیر رسمی است که برای توصیف روز بعد از روز شکرگزاری در امریکا از آن استفاده می شود. اغلب شلوغ ترین روز خرید در سال است زیرا فصل تعطیلات در امریکا در این روز آغاز می شود. این روز می تواند برای اقتصاد، به ویژه برای خرده فروشان خاص، حیاتی باشد. اصطلاح «جمعه سیاه» ریشه در اواسط قرن بیستم دارد. پلیس فیلادلفیا در ابتدا از اصطلاح "جمعه سیاه" برای اشاره به ترافیک سنگین و مخرب در روز بعد از شکرگزاری استفاده کرد و از آن تاریخ به بعد این روز جمعه سیاه نام گرفت.

این اصطلاح گسترش یافت و کسب و کارها به آن چسبیدند. برای کسب و کارهای خرده فروشی که به خرید در تعطیلات وابسته بودند، به جای اینکه در روزهای تعطیلات «در حالت قرمز» ( بخاطر رفتن مردم به مصافرت کسب و کارشان کساد می شد و زیان می دادند) وضعیت مالی خود را «در روز جمعه سیاه» تغییر داده و به سوددهی رسید.

 

دمپایی طبی زنانهحراج کوله پشتی بچه گانه

تاریخ بلک فرایدی در ده سال آینده از 1401 تا 1410

تاریخ بلک فرایدی در 10 سال آینده می توانی در جدول زیر ببینید.

 

تاریخ بلک فرایدی 1401 تا 1410 چه روزی است
تاریخسالروز
4 آذر 14011401جمعه
3 آذر 14021402جمعه
9 آذر 14031403جمعه
7 آذر 14041404جمعه
6 آذر 14051405جمعه
5 آذر 14061406جمعه
4 آذر 14071407جمعه
3 آذر 14081408جمعه
8 آذر 14091409جمعه
7 آذر 14101410جمعه

 

تاریخ بلک فرایدی 1401 به میلادی ( 2022 - 2031 ) در ده سال آینده

تاریخ بلک فرایدی به میلادی

DateYearDay
25 November 2022 2022Friday
24 November 2023 2023Friday
29 November 20242024Friday
28 November 20252025Friday
27 November 20262026Friday
26 November 20272027Friday
24 November 2028 2028Friday
23 November 20292029Friday
29 November 20302030Friday
28 November 20312031Friday

 

هزاران هزار مرد و زن که در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ از سر و کول هم بالا می‌روند و محصولات مختلف را از دست هم می‌قاپند. سرهای زخمی، دست های شکسته و صورت‌های خندانی که از پر بودن چرخ خرید خود راضی هستند و توی صف‌های طویل ایستاده‌اند تا خریدهای خود را حساب کنند. این‌ها عمومی‌ترین تصاویری است که مردم جهان از واژه بلک فرایدی در ذهن خود دارند.

اما بلک فرایدی چه روزی است؟ تاریخچه آن چیست و چرا مردم اصرار دارند در چنین روزی آن همه خرید کنند؟ این مطلب را بخوانید تا به شما در خصوص تاریخ بلک فرایدی بگوییم و کمی بیشتر شما را با این واژه که محل تولد آن ایالات متحده آمریکا است آشنا کنیم.

 

برای خرید آنلاین صندل یا کفش قبل از خرید حتما راهنمای انتخاب سایز کفش را مطالعه کن تا سایز درست را انتخاب کنید.

 

دمپایی بچه گانهصندل نوزادی

 

جمعه سیاه یا بلک فرایدی از کی و چگونه ایجاد شد؟

تاریخچه جمعه سیاه یا بلک فرایدی

روز بعد از عید شکرگزاری و آخرین پنج‌شنبه ماه نوامبر است. این‌که اولین بار به چه دلیل نام این روز را جمعه سیاه گذاشتند به‌درستی معلوم نیست. عده‌ای معتقدند نخستین بار این واژه برای توصیف بحران مالی وحشتناکی به کار رفت که در سال 1896 میلادی آمریکا را درگیر خود کرد. بحرانی که در طی آن بازار طلا به شدت سقوط کرد. در آن سال بود که دو سرمایه دار معروف وال استریت، جی گولد و جیم فیسک با مشارکت هم تلاش کردند هرچه طلا در بازار آمریکا وجود دارد بخرند تا قیمت آن را بالا ببرند.

در روز 24 سپتامبر همان سال این توطئه مالی لو رفت و بازار سهام آمریکا را با ورشکستی کامل مواجه کرد. آنقدر این فاجعه بزرگ بود که از پولدارترین سرمایه گذاران وال استریت تا کشاورزان آمریکایی، همه و همه ورشکست شدند و به این دلیل نام این روز مصیبت بار را جمعه سیاه یا بلک فرایدی گذاشتند.

بلک فرایدی چه روزی است

 

اما نظر دیگری هم در این خصوص وجود دارد و آن این است که روز بعد از عید شکر گذاری از سال 1952 به عنوان آغاز فصل خرید در ایالات متحده آمریکا شناخته شد. در این روز بود که مراسمی به اسم رژه بابانوئل‌ها برای اولین بار انجام شده و بعد از آن هرسال این سنت ادامه پیدا کرد. این رژه فرصت بسیار مناسبی را برای فروشگاه‌ها فراهم کرد که از تجمع چشمگیر مردم استفاده کنند و تبلیغات گسترده‌ای را انجام دهند. به همین دلیل فصل خرید از فردای روز رژه بابانوئل‌ها به طور رسمی آغاز و به دلیل تبلیغات زیاد و رقابتی فروشگاه‌ها بر سر دادن تخفیف‌های بزرگ، داغ‌تر شد.

البته چندین داستان دیگر نیز وجود دارد که علت نام گذاری جمعه سیاه به این اسم را توضیح می‌دهند. به هر حال آنچه بیش از تاریخچه این روز اهمیت دارد این است که اکنون سال‌هاست مردم آمریکا این روز مهم را انتظار می‌کشند تا در آن مهم‌ترین خرید‌های خود را انجام دهند و حتی این فرهنگ را به سراسر دنیا نشر داده‌اند. به طوریکه ما در ایران نیز این واژه را بسیار می‌شنویم و حتی بسیاری از ما تجربه خرید در چنین روزی را داریم.

البته بلک فرایدی در ایران بیشتر مورد استقبال فروشگاه‌های آنلاین است. اما به هر حال می‌توان در آن تخفیف‌های چشمگیر دید و خریدهای به صرفه‌ای انجام داد. اینقدر به صرفه که از الان می توانید کادوهایی مثل کادوی روز ولنتاین خریداری کنی. اگر نمی دونی روز ولنتاین کی است ( روز ولنتاین کی هست ) را مطالعه کن.

خیلی ها از الان به فکر بلک فرایدی 1401 هستند و 100 ها بار از خودشون می پرسند جمعه سیاه چه روزی است؟ یا جمعه سیاه چه تاریخی است؟ و هر وقت فراموش میکنند در گوگل سرچ میکنند ( جمعه سیاه کی هست ) پس این نشان می دهد این واقعه برای مردم ایران اهمیت زیادی پیدا کرده و یا این واقعه به درستی در ایران از سوی مغازه دارها و شرکت های بزرگ فروش اجراع میشه یا نه امری دیگریست.

 

اگر برای روز مادر بدنبال هدیه مناسبی هستید حتما  110 کادوی عالی برای روز مادر را مطالعه کنید

 

زمان و روز بلک فرایدی

 

 

اگر محصول چرمی از حراج بلک فرایدی خرید کردید و راه تمیز کردن آن را نمی دانید حتما مقاله تکنیکهای تمیز کردن چرم  را مطالعه کنید اگر هم نگران خراب شدن آن هستید حتما روشهای نگهداری و مراقبت از چرم  طبیعی را مطالعه کنید

 

چرا بلک فرایدی 1401 برای فروشگاه‌ ها, روز بسیار مهمی است؟

از زمانی که بلک فرایدی به عنوان یک روز رسمی و شناخته شده در آمریکا پذیرفته شد، خرده فروشی‌های بزرگ و کوچک تا روز پیش از بلک فرایدی همه کارها و آمادگی‌های لازم را انجام می‌دهند و درهای فروشگاه‌های خود را از ساعت 5 صبح به روی خریداران باز می‌کنند.

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که فروشگاه‌ها تمایل دارند با این میزان از تخفیف که اغلب بالای 50 درصد است به مردم جنس بفروشند این است که سال میلادی رو به اتمام بوده و پس از سال جدید مردم تمایل چندانی به خرید اجناس کهنه ندارند. مدل‌های جدید از هر محصول در راه است. بنابراین فروشگاه‌ها دوست دارند تا جائیکه امکان دارد انبارهای خود را از محصولات سال جاری خالی کنند تا در سال جدید آن‌ها را با کالای جدیدتر پر کنند.

مردم نیز به تدریج خود را برای کریسمس آماده می‌کنند. بنابراین باید برای اعضای خانواده و کسانی که دوستشان دارند هدیه بخرند. روبه رو شدن با دریای عظیمی از پیشنهادهای ارزان قیمت، آن‌ها را ترغیب می‌کند تا جائیکه میل دارند و جیبشان اجازه می‌دهد، خرید کنند.

بلک فرایدی یک بازی دوسر سود است که هم باعث انبار گردانی فروشگاه‌ها می‌شود و هم خریداران را راضی و خشنود می‌کند.

 

جمعه سیاه بلک فرایدی

 

آیا بلک فرایدی تنها به معنی خرید حضوری است؟

تا همین چند سال پیش مردم تمایل داشتند به صورت حضوری خرید کنند و با جنون وصف نشدنی به سمت فروشگاه‌ها هجوم می‌برند. اما اکنون چند سالی است که این میل شدید به خرید به سمت فروشگاه‌های آنلاین سوق پیدا کرده است. به طور مثال در سال 2018 میلادی رکورد فروش‌های آنلاین در روز بلک فرایدی به لوازم الکترونیک اختصاص یافت و آن عدد چشمگیر 6.2 میلیارد دلار بود که به نسبت سال گذشته، 23.6 درصد رشد داشت.

به همین دلیل است که اکنون نه فقط در آمریکا که در سراسر جهان تمرکز فروشگاه‌ها در روز بلک فرایدی روی جذب مشتری‌های آنلاین و فروش‌های اینترنتی است.

 

آیا در ایران هم بلک فرایدی داریم؟

اکنون چند سالی است که بلک فرایدی در ایران نیز مورد توجه قرار گرفته است. اما بیشتر قشر جوان بین 18 تا 40 سال هستند که از وجود چنین روزی مطلع بوده و برای خرید کردن در آن خود را آماده می‌کنند. تازه بودن فرهنگ خرید آنلاین اصلی‌ترین دلیلی است که سبب می‌شود افرادی که به این نوع خرید کردن عادت دارند بیشتر در جریان برگزاری آن قرار بگیرند.

به هر حال فروشگاه‌های آنلاین زیادی هستند که به موج عظیم و جذاب تخفیف‌های جانانه دادن به خریداران می‌پیوندند و از پس این خریدهای گسترده به سود و از آن مهم‌تر گردش‌های مالی ارزشمند دست پیدا می‌کنند. اگر شما هم قصد دارید اینگونه خرید کنید پس فراموش نکنید بلک فرایدی کی هست ؟

 

حراج بلک فرایدی

آیا امسال بلک فرایدی برگزار خواهد شد؟

همه گیری کرونا باعث تغییر رفتار خرید برای اغلب مردم جهان شده است. حالا دیگر کسی برای خرید کالای دلخواهی که 70 درصد تخفیف روی آن خورده حتی نزدیک فروشگاه‌ها هم نمی‌شود. به همین دلیل این ابهام در بین مردم جهان وجود دارد که آیا فروشگاه‌ها امسال بلک فرایدی دارند یا خیر؟

پاسخ این است که بله. اکنون مردم تمایل بیشتری به خرید آنلاین دارند و به فروشگاه‌های آنلاین بیشتر اعتماد می‌کنند. به همین دلیل اصلاً لزومی ندارد که برای به دست آوردن یک تلویزیون 80 اینچ از یک روز قبل از تاریخ بلک فرایدی توی صف‌های عظیم بایستند. فقط کافی است گوشی موبایل خود را بردارند. وارد فروشگاه آنلاین مورد نظر خود شوند و در رقابتی بی دردسر و بدون خون ریزی کالای دلخواه خود را به صورت آنلاین خرید کنند.

بنابراین امسال نیز بلک فرایدی در تمام جهان و البته ایران برگزار خواهد شد.

 

دوشنبه سایبری چه روزی است؟

اولین دوشنبه بعد از جمعه سیاه به دوشنبه سایبری معروف است. این سنت اولین بار در سال 2005 میلادی آغاز شد. زمانی که یک انجمن تجاری آمریکایی متوجه موج عظیم خرید لوازم الکترونیکی در اولین دوشنبه بعد از بلک فرایدی شد.

در حال حاضر دوشنبه سایبری یا cyber Monday یک اصطلاح بازاریابی است که به یک رویداد 24 ساعته در نخستین دوشنبه بعد از عید شکر گذاری اشاره دارد. البته در این روز بیشتر فروشگاه‌هایی که لوازم الکترونیک می‌فروشند، مشتری دارند. در واقع فرصت چشمگیر فروش در دوشنبه سایبری بیشتر برای فروشگاه‌هایی فراهم است که به طور تخصصی در حوزه لوازم هوشمند الکترونیکی فعالیت می‌کنند.

روز دوشنبه سایبری

 

تاریخ دوشنبه سایبری چه روزی است؟

تاریخ دوشنبه سایبری امسال روزی 29 نوامبر یا 8 آذر ماه است.

اکنون‌که با دو مفهوم جمعه سیاه بلک فرایدی و دوشنبه سایبری آشنا شدید، آیا به عنوان یک خریدار تمایل دارید در چنین روزهایی یک خرید شگفت انگیز یا تخفیف چشمگیر داشته باشید؟ در این صورت تاریخ بلک فرایدی 2021 یا همین سال 1400 را به خاطر بسپارید و از همین حالا تحقیقات خود را آغاز کنید تا ببیند کدام فروشگاه‌های آنلاین در این رویداد جهانی شرکت می‌کنند و به مدت 24 ساعت بهترین تخفیف‌ها را روی همه نوع کالایی می‌زنند.

توصیه به علاقه مندان به حراج های بلک فرایدی حتما چند روز قبل از روز بلک فرادی کالای موردنظرتان را قیمت بگیرید تا در روز بلک فرایدی بتوانید ببینید چند درصد تخفیف واقعی روی آن محصول اعمال شده. فروشگاه های زیادی هستند که قیمت محصول را برای این حراج بالا می برند بعد 50% تخفیف میزنند در صورتی که در واقعیت تنها 20% تخفیف خرده.

 

پرسش و پاسخ:

سوال: روز بلک فرایدی یا جمعه سیاه 1401 (2022) کی هست؟

پاسخ: آخرین پنج‌ شنبه ماه نوامبر در هر سال, بلک فرایدی یا همان جمعه سیاه است. تاریخ بلک فرایدی سال 1401 روز 4 آذر ماه است.

 

سوال: فروشگاه sandal.ir هم امسال برای روز بلک فرایدی حراج برگذار می کنه؟

پاسخ: بله امسال هم فروشگاه ما از روز پنج شنبه 4 آذر از ساعت 10 صبح تا شنبه 6 آذر ماه ساعت 24 حراج بلک فرایدی دارد.

 

-----=======-------------------