چرا پا را قلب دوم می نامند؟
 

حتما این جمله را که پا قلب دوم ما است را شنیده اید. دلیل آن هم این است که همانطور که همه ما می دانیم قلب مسئو لیت پمپاژ خون به تمام نقاط بدن را دارد از نوک سر گرفته تا نوک انگشتان دست و پا این خون در جریان است و این جریان مداوم خون رسانی به تمام نقاط بدن است که باعث رسیدن اکسیژن به سلولها میشود.

 

وقتی خون به پا میرسد با توجه به اینکه بدن در بیشترین حالت خود ایستاده است مجدد از کف پا باید به قلب بازگردد, و این عمل با توجه به فشار جاذبه زمین آسان نیست, مثل پمپاژ مجدد قلب می باشد. حال راز موجود در پا که قلب دوم می نامند در این است که در عضلات پشت پا دریچه ای قرار دارد که این عمل را انجام میدهد و باعث بازگشت راحتتر خون از پا به سمت بالا یعنی قلب میشود.

 

از این رو پا از اهمیت زیادی برخوردار است و هرچه سن افراد بالاتر میرود این امر از اهمیت بیشتری برخوردار میشود و بسیاری از بیماری ها مثل بیماری های قلبی , دیابت, واریس, کمر درد ها و زانو دردها و ... اکثرا در پا نمایان میشوند. 

 

این تصویر گرفته شده از وبسایت راوی امروز است

 

آرامش قلبی، ارمغان روفرشی طبی

 روفرشی طبی انتخاب افرادی است که این حقیقت را پذیرفته ­اند: « پا قلب دوم است ». این قلب دوم در فشار، از تپش می­ افتد و این فشار می تواند از سوی یک روفرشی مردانه یا روفرشی زنانه  نامناسب و غیر طبی وارد شود. مطمعناً یک روفرشی مناسب می تواند بسیاری از مشکلاتی که  افراد در طولانی مدت در زنگی با آن مواجه میشوند را به شدت کاهش دهد.

 

مشکلاتی از قبیل زانو درد, کمر درد, درد کف پا. در خانم های خانه دار این مشکلات و درد ها بسیار شایع است. تحقیقات محققان نشان میدهد عامل اصلی بسیاری از کمر دردها و زانو دردها ایستادن سرپا بیش از اندازه و مداوم است. افرادی که شغلهایی دارند که مدت زمان زیادی سرپا هستند مثل خانمهای خانه دار یا نانوایان و آرایشگرها وقتی افراد پا به سن می گذارند این دردها شایع تر و بیشتر میشود. در حالی که با استفاده از یک روفرشی طبی و یا صندل طبیکه متخصصین، با­توجه به نیازهای افراد، آن­ها را طراحی و ارائه کرده ­اند می شود این دردها را بشدت کاهش داد.

 

مدهای جهانی در حال چرخش و دگرگونی هستند بر اساس نیاز افراد. امروزه افراد بیشتر به سلامتی خود اهمیت میدهند برای همین, صندل ها و روفرشی پاشنه دار و صندل لژدار، رفته رفته در حال کمرنگ شدن هستند و جای خود را به روفرشی طبی و روفرشی راحتی می دهند. حتی نظرسنجی­ ها نیز این ادعا را ثابت کرده­ اند که مردم امروزه اقبال بیشتری نسب به روفرشی­ طبی از خود نشان می­دهند.

 

 

شما میتوانید با مراجعه به فروشگاه آنلاین Sandal.ir از بهترین روفرشی های زنانه و مردانه و بچه گانه دیدن کنید

 

در میان پاپوش­های خانگی، ترندی که این روزها طرفدارن بسیاری دارد، صندل روفرشی است. اما چگونه یک صندل طبی مناسب را انتخاب کنیم، صندل مردانه، زنانه و یا بچگانه، فرقی ندارد؛ صندلی که در کنار زیبایی و به ­روز بودن، سلامت پا را نیز به همراه داشته باشد. امروزه در فروشگاه های زیادی با این امر مواجه میشویم که فروشنده عنوان میکند که یک کفش طبی و یا یک صندل طبی می فروشد و آیا می توان به این گفته ها اطمینان کرد؟

پاسخ سوال خود را میتوانید در مقاله آیا می دانید صندل طبی مناسب چه ویژگیهایی دارد؟ پیدا کنید.

با سپاس