درد در کف پا و مفاصل پا, یکی از شایعترین دردها می باشد

درد کف پا می تواند علل مختلفی داشته باشد و درمان آن هم نسبت به دلیل بوجود آمدن آن متفاوت است. بیماری هایی همچون بیماری نقرص, پوکی استخوان, اضافه وزن و چاقی , بارداری و اضافه وزن ناشی از بارداری, میخچه, تب مالت, خار پاشنه, بورسیت, و همچنین عواملی همچون کفش نا مناسب, کفش های پاشنه دار و نوک تیز هم می تواند باعث درد و ناراحتی در کف پا و التهاب کف پا شود.

همترین عامل برای درمان درد کف پا در ابتدا این است که شما تشخیص دهید این در کف پا ناشی از چه عاملی میباشد. ما در این مقاله تنها به چند عامل شایع در رفتار و یا روش زندگی غلط که باعث ایجاد مشکلات و درد در پای افراد میشود را بیان میکنیم.

از جدیدترین محصولات روفرشی مردانه در این وبسایت دیدن کنید

 

الف) زندگی ماشینی و عدم فعالیت ورزشی روزمره

زندگی ماشینی و ضعف عضلات

امروزه زندگی ماشینی باعث شده افراد, کمترین میزان فعالیت بدنی را داشته باشند. درگذشته افراد در طول روز مقدار مسافت بیشتری را برای انجام کارهای روزمره خود پیاده روی انجام میدادند, برای همین ماهیچه ها نیز ورزیده تر و قویتر بودند. یکی از دلایل اصلی درد کف پا می تواند ضعف عضلات و ماهیچه های ران و مچ پا باشد. لطفا ویدیو زیر را کامل ببینید. ( توضیحات کامل در ویدیو).

روش غلط قدم برداشتن و راه رفتن

یکی از شایعترین دلایل درد کف پا مخصوصا در افراد مسن روش غلط قدم برداشتن هنگام راه رفتن و درست تقسیم نشدن وزن بدن برروی کف پا می باشد. عدم توجه به این موضوع و غلط قدم برداشتن در طولانی مدت باعث آسیب جدی و فرسایش استخوانها و مچ پا میشود. لطفا ویدیو زیر را کامل ببینید. ( توضیحات کامل در ویدیو).

 

 

ب) 2 عامل اصاصی درد کف پا در خانمهای خانه دار:

مدت زمان طولانی سر پا بودن

 1. ما در اینجا به دو دلیل عمده درد کف پا می پردازم که در بین خانمها بسیار شایع است. مخصوصا در خانمها یی که خانه دار هستند و بیشتر وقت خود را درخانه بصورت سرپایی مشغول کار و یا نظافت و یا در آشپزخانه بسر می برند. می تواند یکی از دلایل درد کف پا تماس مستقیم کف پا با زمین یا سنگ فرشهای امروزی در خانه ها باشد. وقتی شما اصطلاحا پا برهنه برروی سنگ فرشهای خانه راه میروید از سطح زمین ( با توجه به وزن افراد ) به کف پا و زانوها و مهره های کمر فشار وارد میشود و این فشار می تواند عامل درد در کف پا و یا کمر شود.

 

 

در جامعه امروزی سبک چیدمان و دکور داخل خانه,سبک چیدمان اسباب و اساسیه و زمان پدرانمان بسیار متفاوت است. در گذشته طبق سنن و فرهنگمان در خانه ها کمتر از مبل و صندلی و یا حتی میزناهارخوری استفاده میشد و به جای آن از فرش و یا پشتی استفاده میشده به همین دلیل تمامی خانه را فرشها پر میکردند شاید 10 تا 20 درصد از فضای خانه بدون فرش باقی می ماند.

حتی در بعضی از خانه ها, در آشپزخانه ها هم از فرش استفاده میکردند. برای همین خانمها هنگام کار درخانه, هنگام راه رفتن با وجود اینکه صندل و یا روفرشی به پا نمی کردند وجود فرش های زخیم آن روزها باعث میشد که خود فرش فشاری که هنگام راه رفتن ( با توجه به وزن افراد ) به مهره های کمر و زانوها و کف پا وارد میشد بسیار کم میشد ولی امروزه این امر کانلا برعکس شده و به دلیل تغییر فرهنگ و سلیقه ما در چیدمان خانه ها بیشتر از مبل و صندلی استفاده میشود و تنها فضای بسیار کمی از خانه را فرش میگیرد.

برای همین خانمها, مخصوصا خانهایی که به پوشیدن روفرشی زنانه و یا صندل زنانه در خانه عادت ندارند بیشتر با کمر درد و یا زانودرد و بخصوص درد کف پا مواجه میشوند. و هرچه وزن افراد نسبت به قد آنان بیشتر باشد می تواند این درد و مشکل بیشتر شود.

روفرشی نامناسب هم میتواند باعث درد پا شود

 

البته باید توجه داشت که تمامی صندل ها و روفرشی های موجود در بازار مناسب نیستند. یک صندل نامناسب و غیر اصولی می تواند آسب بیشتری به پا و مچ پای شما وارد کند. حتما از روفرشی استفاده کنید که قسمت پاشنه آن کاملا نرم و راحت و کاملا انعطاف پذیر و ارتعاشی باشد. هنگامی که به پاشنه صندل فشار وارد میکنید باید نرم باشد و بعد از فشرده شدن به حالت اولیه باز گردد.

 

کفش های پاشنه بلند

 1. دومین عامل درد کف پا در خانمها ناشی از استفاده از کفش های نامناسب و غیر استانداردی است که امروز مد شده در حالی که اصلا طبی و یا حتی استاندارد نیستند. مثل کفش مجلسی و کفش پاشنه دار ان هم با پاشنه های بیش از 5 سانتیمتر و نوک تیز که بسیار برای آناتومی پا مضر است. وقتی انگشتان پا مدت زمان طولانی جمع و به هم نزدیک میشود, حالت گرفته و مفصلهای پا ایجاد تورم و درد کف پا و انگشتان پا میشود

این امر در خانمهای شاغل که با پوشش رسمی در محل کار باید حاضر شوند بسیار شایع تر است. اغلب خانم های شاغل برای محل کار خود برای اینکه ظاهر رسمی تر و بهتری داشته باشند از کفش های پاشنه بلند استفاده میکنند که با طولانی بودن مدت زمانی که این کفش را به پا دارند همیشه با درد کف پا و یا انگشتان پا سر میکنند.

 

 

راه درمان و پیشگیری :

 1. درمورد خانمهایی که درد کف پا دارند هنگام راه رفتن ولی هنگای که مینشینند این درد کم میشود می تواند یکی از عوامل این درد کف پا تماس مستقیم پا با زمین باشد. شما در ابتدا با پزشک متخصص مشورت کنید در صورتی که این درد ناشی از بیماریهایی همچون پوکی استخوان و یا ... نبود به شما توصیه می کنیم با استفاده از یک روفرشی زنانه و یا یک صندل زنانه مناسب, طبی, با کیفیت به راحتی این درد کف یا را کاهش دهید و حتی از بین ببرید.

البته مدنظر داشته باشد که یک روفرشی طبی زنانه مناسب باید ویژگی های همچون:

 • ضد سرخوردن برروی سنگ و سرامیک
 • کفه طبی
 • بسیار نرم و راحت
 • دارای زیره کاملا انعطاف پذیر
 • ارتفاع پاشنه صندل یا روفرشی از پنجه آن مقداری بیشتر باشد
 • بند محکم و با دوام داشته باشد. فقط نام  صندل طبی زنانه  یا روفرشی طبی زنانه را یدک نکشد

 

شما می توانید این مطلب را هم مطالعه کنید : صندل طبی مناسب چه ویژگیهایی دارد؟

 

 1. خانم های شاغل تا آنجا که امکان دارد باید از پوشیدن کفش های پاشنه دار بلند خودداری کنند و یا حداقل تنها از کفش های پاشنه دار با ارتفاع حداکثر 3 سانتیمتر استفاده کنند. کفش پاشنه بلند با پاشنه ای بیش از 3 سانتیمتر و نوک تیز در طولانی مدت باعث انحراف انگشتان پا و ایجاد درد در قسمت پاشنه پا میشود. حدالامکان از کفش اسپرت ویا کفش راحتی استفاده کنید که زیره طبی و رویه سبک دارند.

یک کفش راحتی مناسب برای محل کار باید ویژگیهای زیر را دارا باشد:

 • دارای کفه ای طبی
 • زیره نرم و راحت
 • زیره ای کاملا انعطاف پذیر
 • پنجه های کفش پهن و آزاد باشد
 • دارای زیره ضد سرخوردن بروی سنگ و سرامیک
 • در طولانی مدت باعث تعریق پا و بوی بد پا نشود

البته باید مد نظر داشته باشید که امروزه با توجه به مشکلات اقصادی و تحریمی که بوجود آمده بسیاری از فروشندگان برای بالا بردن سود و فروش خود اقدام به فروش روفرشی طبی و کفش راحتی  بی کیفیت و غیر طبی ولی ارزان قیمت میکنند. پس اگر به دنبال برطرف کردن درد کف پا خود هستید که ناشی از عوامل گفته شده در متن مقاله بالا است حتما محصولی خریداری کنید که با کیفیت و در طولانی مدت دوام خوبی داشته باشد.

 

لازم بذکر است که مطالب گفته شده بخش کوچکی از عوامل در کف پا بود. پس حتما قبل از هر اقدامی با پزشک خود مشورت کنید.

 

با امید سلامتی و شادی برای شما

برای خرید روفرشی زنانه مناسب, ما وبسایت Sandal.ir را به شما پیشنهاد میدهیم.

 

لطفا این مقاله را با دوستانتان در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید ( با ذکر منبع) و نظر خود را درمورد این مطلب در زیر با ما به اشتراک بگذارید. این امر کمک بزرگیست در بهبود اینگونه مطالب. با تشکر.

 

 

Protected by Copyscape